3 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi oddano do użytku jesienią 1963 roku. Położony jest przy ulicy Paradnej 36, w bliskim sąsiedztwie Stawów Jana. Mieszkańcami domu są kobiety i mężczyźni. Dysponuje 115 miejscami.

   Zapewniamy całodobową opiekę medyczną oraz świadczenia opiekuńczo-terapeutyczne dostosowane do indywidualnej sutuacji i potrzeb mieszkańca, uwzględniając podstawowe wartości człowieka.


   Opieka nad mieszkańcami naszego domu sprawowana jest przez personel odpowiednio do tego przygotowany. Potrzeby duchowe mieszkańców zaspokaja zatrudniony duchowny. W Kaplicy w każdą niedzielę odprawiana jest Msza Święta.

   Pokoje 1,2,3 i 4-osobowe (dla osób leżących) z wyjściem na taras, wyposażone są w podstawowy sprzęt oraz radio i telewizor. Dobre samopoczucie mieszkańców zapewnione jest dzięki możliwości korzystania z istniejących pracownii terapii, organizowanych zajęć zagospodarujących czas wolny.

   Sala rehabilitacyjna wyposażona jest m.in. w drabinki, materace, bieżnię, rower, UGLA. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości mieszkańców. Ponadto zajęcia prowadzone są też na świeżym powietrzu, gdyż wokół domu roztacza się park.

   Mieszkańcy rozwijają swoje zainteresowania plastyczne, muzyczne i techniczne z pomocą instruktorów terapii.

   W świetlicy organizowane są okolicznościowe imprezy z udziałem mieszkańców i gości zaproszonych.

   Umożliwiamy organizację wyjazdów w celach turystyczno-krajobrazowych oraz wypoczynkowych.